STRONA GŁÓWNA         O NAS  OFERTA  GRAFIK REGULAMIN KONTAKT       
   

BALET DLA DOROSŁYCH

   
   

Powszechnie panuje przekonanie, że aby tańczyć balet trzeba zacząć bardzo wcześnie, najlepiej w wieku 3-5 lat. Oczywiście, im wcześniej zaczniemy tym łatwiej osiągnąć wysoki poziom, zrobić zawodową karierę, ale nie oznacza to, że nie można tańczyć zaczynając w wieku 20, 30, 40 a nawet 60 lat – dla przyjemności, samego siebie, dla ciała, smukłej sylwetki, dobrego samopoczucia czy zwyczajnie odstresowania się i ucieczki od codzienności

Dlaczego warto pojawić się na takiej lekcji?
Przede wszystkim aby przekonać się jaki naprawdę jest balet. Wiele osób kojarzy go jedynie z różową spódniczką, małymi dziewczynkami, w lepszym przypadku ze szpagatem lub kręceniem się w kółko z uniesionymi rękami. Nic bardziej mylnego. Balet to ćwiczenia i trening, tak jak w każdym sporcie wymagające siły mięśni, rozciągnięcia, koordynacji, dyscypliny, a dodatkowo wdzięku, gracji, muzykalności. Na pierwszych zajęciach okaże się też, że kroki, które na filmach oraz zdjęciach wyglądają lekko i zwiewnie są bardzo trudne do wykonania. Ale jaką będziemy mieć satysfakcję jak po kilku zajęciach powoli zaczną nam wychodzić podstawowe pas ? Na pewno ogromną! W przeciwieństwie do innych zajęć sportowych czy fitness podczas lekcji tańca klasycznego towarzyszy nam muzyka, która dyktuje każdy ruch i sprawia, że za pomocą własnego ciała tworzymy z nią obraz.
Balet bardzo korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, wysmukla i wydłuża mięśnie, wymusza wyprostowaną i elegancką postawę, o której zapominamy w życiu codziennym, dodaje wdzięku, lekkości i gracji kiedy się poruszamy. A chyba każdy z nas o tym marzy! Osoby, które niekoniecznie lubią biegać czy wykonywać ćwiczenia fitness na pewno znajdą większą przyjemność w ćwiczeniach baletowych, które bardzo pomogą nam w walce z nadwagą czy po prostu ujędrnią ciało. Jeżeli chcemy poprawić kondycję to również jest doskonała propozycja!
 

   
             
             
             
     

 

 

SZKOŁA TAŃCA CARMEN

tel. 785 932 612

szkola@carmentaniec.pl

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury "MUZA"
w Lubinie przy ul. Armii Krajowej 1