STRONA GŁÓWNA         O NAS  OFERTA  GRAFIK REGULAMIN KONTAKT       
   

FLAMENCO

 

Z A P I S Y

...Głębsze niż wszystkie studnie i morza otaczające świat.

Gorętsze niż mury arabskich zamków nagrzanych w palącym słońcu Andaluzji. Piękne, zmysłowe, mistyczne i tajemnicze. Przeszywające jak szpada wbita w kark byka. Dźwięki gitary, krzyk muezzina, żyda i cygana rozcinający krajobraz na pół. Rytualny taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości wyrażający szaleństwo i pragnienie. Flamenco..."
(na pdst. F. Garcia Lorki)

Odwaga, brawura, waleczność i zdecydowanie. Gorące serce, namiętność, wino, miłość, śmierć, taniec, śpiew i rytm- tak można nazwać hiszpańskie flamenco. Flamenco się czuje, flamenco ma się w sobie, żyje się na sposób flamenco jak wędrujący Cygan od wsi do wsi, od tawerny do tawerny. Ból istnienia i emocje wyraża pieśń, muzyka i taniec. W muzyce topisz łzy, w tańcu rozprawiasz się z emocjami. Ze złością i niezgodą na świat taki, jaki jest. Śpiewasz i tańczysz gdy rozpiera Cię miłość, dziecięca radość, gdy entuzjastycznie głosisz piękno życia.
"Aby zabrzmiało flamenco wystarczą dwie dłonie, śpiew i obcasy... i duch flamenco".
Aby poznać i tańczyć flamenco trzeba poświęcić wiele lat!
Ale to taniec NAJPIĘKNIEJSZY!
Flamenco narodziło się w Andaluzji (południe Hiszpanii) Andaluzja jest kraina pełną sprzeczności kraina gór i dolin. Jest to jedyne miejsce gdzie przez wieki, obok siebie żyli : Cyganie, Żydzi, Katolicy i Muzułmanie. To dzięki nim, poprzez zderzenie tylu kultur powstało flamenco. Flamenco to muzyka i taniec które pochodzą prosto z serca, z głębi duszy! Flamenco jest sztuką która powstała aby dać ujście emocjom, by móc wyrazić ból i szczęście, cierpienie i radość, miłość i zazdrość. Z wiejskich placyków i miejskich placów trafiło do Tablaos- czyli na małe sceny. Stamtąd przeniosło się na wielkie sceny i jest tańczone na całym świecie. Flamenco nie ma ograniczeń wieku i płci, mogą go tańczyć dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. Flamenco podbiło serca ludzi na całym świecie. Nie należy do najłatwiejszych tańców. Wszelki trud wynagradza jednak niesamowita siła emocji płynących wraz z muzyką przez nasze ciało i duszę! Flamenco ma dobry wpływ na system krwionośny i oddechowy naszego organizmu, poprawia koordynację ruchową. Obok pływania flamenco zostało uznane przez lekarzy jako najkorzystniejsze na kręgosłup. Flamenco uczy też elegancji i wrażliwości, wzmacnia poczucie własnej wartości, sprawia że czujemy się lepiej we własnym ciele, wzmacnia siły witalne organizmu, pobudza je, łagodzi stres i depresję, uwalnia zablokowane emocje.
> Ale flamenco to nie tylko taniec i dźwięki: TO SPOSÓB MYŚLENIA, FILOZOFIA ŻYCIA, INNA SKALA WARTOŚCI!!!
> Flamenco uczy pokonywać strach i dodaje siły w pokonywaniu codziennych kłopotów i trudności, uczy że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 
             
     

 

 

SZKOŁA TAŃCA CARMEN

tel. 785 932 612

szkola@carmentaniec.pl

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury "MUZA"
w Lubinie przy ul. Armii Krajowej 1