Index  O nas  Galeria  Oferta  Kontakt   


 Flamenco

 Taniec brzucha

 Zumba

 Sexi Dance

 Latino solo

 Latino dla par

 Fitt belly

 Arabic flamenco


TANIEC BRZUCHA

TANIEC BRZUCHA- zwany także "belly dance", "tańcem orientalnym", "tańcem arabskim"- to nazwy wprowadzone przez cywilizacje zachodnie. Pierwotna nazwa to "raqs sharqi", czyli "taniec wschodni.

Taniec brzucha to rodzaj tańca solowego, wykonywanego głównie ale nie wyłącznie przez kobiety, popularnego na terenach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
Jego najważniejsze cechy to ruchy bioder, brzucha, biustu i ekspresyjne gesty rąk.
Uważa się że kolebka tańca brzucha jest Egipt.
Obecnie Taniec Brzucha jest bardzo modnym i lubianym tańcem wśród kobiet. Wpływa na poczucie kobiecości, zapewnia doskonały kontakt z własnym ciałem, pozwala na wyrażenie samej siebie bez ograniczeń, wyzwala z kompleksów dotyczących choćby zbyt obfitych bioder, gdyż w tym tańcu troszkę więcej ciała jest jak najbardziej wskazane. Dlatego też każda kobieta może się czuć w tym tańcu swobodnie i każda będzie go tańczyć inaczej. To taniec który pozwala kobiecie rozkwitnąć i wyrażać siebie.
> Uczy on miękkości ruchów, gracji, elegancji, kokieterii, ale także samoakceptacji i pewności siebie. Wzmacnia mięśnie kręgosłupa i miednicy, kształtuje sylwetkę, rozładowuje codzienny stres, wyzwala energię i radość.
> Taniec orientalny pozwala każdej kobiecie przeistoczyć się w księżniczkę z opowieści Szecherezady...
 

 


 

Copyright © 2011 MartinFoto